Więcej niż deweloper

Kim jesteśmy

Jesteśmy jednym z wiodących dolnośląskich deweloperów. Od 20 lat z sukcesami zasilamy rynek pierwotny oddając do użytkowania nieruchomości o wysokim standardzie. W ramach jednej Grupy realizujemy projekty jako inwestor, deweloper, generalny wykonawca i zarządca nieruchomości.

Odbudowujemy wrocławskie zabytki. Naszym flagowym projektem jest odbudowa Hotelu Grand przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu. Jednocześnie przygotowujemy się do odbudowy Pałacu Hatzfeldów w okolicy wrocławskiego Rynku.

Jesteśmy właścicielem Historycznych Hoteli Wrocławia, które samodzielnie rewitalizujemy.

Grupa zatrudnia około 60 osób w biurze w centrum Wrocławia. Na naszych budowach pracuje niemal 200 osób, a w hotelach Grupy niemal 100 pracowników.

Budujemy z pasją osiedla jutra. Dla pokoleń.

W naszych realizacjach wdrażamy nowoczesne technologie, co przekłada się na funkcjonalność oraz ekonomiczną eksploatację poszczególnych obiektów. Postrzegamy projekty jako kapitał dla przyszłych pokoleń. Stawiamy na jakość architektury, konsekwentnie realizujemy strategię odpowiedzialności społecznej. Nasze inwestycje tworzymy z myślą, aby funkcjonowały jako integralna część miasta. Bierzemy pod uwagę jego charakter, historię oraz ludzi, a jednocześnie odzwierciedlamy obecne style i trendy.

Przywracamy piękno dawnego Wrocławia.

Nie jesteśmy tylko deweloperem. Oprócz działalności w sektorze mieszkaniowym i komercyjnym, nieustannie bierzemy aktywny udział w modernizacji ścisłego centrum Wrocławia poprzez rewitalizację i odbudowę wrocławskich zabytków, dbając o zachowanie dziedzictwa naszej przeszłości. Z miłości do Wrocławia – to nie tylko slogan, to nasze credo. Dotychczas zrewitalizowaliśmy Hotel Piast oraz Hotel Europejski przy ul. Piłsudskiego. Aktualnie naszym największym projektem w tym zakresie jest odbudowa perły przedwojennej architektury Wrocławia – Hotelu Grand, położonego vis-à-vis Dworca Głównego. Architektura jest naszą pasją, dlatego w planach mamy już kolejne obiekty, jak Pałac Hatzfeldów, Hotel Lothus oraz Hotel Polonia, które w przyszłości dołączą do naszego portfolio udanych renowacji.

Hotele i odbudowa zabytków.

Działalność prospołeczna

Widzimy wartość w prospołecznej działalności

Wspieramy lokalne organizacje, fundacje oraz instytucje kulturalne, aby tworzyć pozytywny wpływ na społeczność lokalną.

Zrealizowane inwestycje mieszkaniowe

Aktualne inwestycje w sprzedaży

Media o nas

Najnowszy film o Hotelu Grand

Budujemy domy i mieszkania dla Wrocławian Rewitalizujemy wrocławskie zabytki Tworzymy wartości dla pokoleń. Rafin. Nie tylko Developer. Cieszymy się ogromnie, że Hotel Grand, który znalazł się w gronie dziesięciu najbardziej oczekiwanych projektów we Wrocławiu ( link ), przeszedł kompleksową zewnętrzną rewitalizację. Dzięki temu obiekt powrócił do dawnej świetności i stał się prawdziwą ikoną naszego urokliwego […]

MEDIA O HOTELU GRAND – ODSŁONIĘCIE ELEWACJI

Hotel Grand w najbardziej spektakularnej fazie odbudowy.   Jedna z najbardziej wyczekiwanych rewitalizacji Wrocławia – Hotel Grand, znajdujący się przy ul. Piłsudskiego, naprzeciw Dworca Głównego PKP, dotarła to kluczowego momentu. Do tej pory większość prac zewnętrznych prowadzona była pod zasłoną rusztowań i mogły wydawać się niewidoczne dla wrocławian. W marcu 2023 inwestor Rafin Developer rozpoczął […]

Zarząd

Parki handlowe i inwestycje komercyjne

Nasze portfolio zakrawa także o realizację parków handlowych oraz lokali komercyjnych. S-Park w Słubicach to pierwsze centrum handlowe, które zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy. Ponadto na terenie Wrocławia posiadamy lokale usługowe w 4 topowych lokalizacjach.

Inwestycje wakacyjne

Jesteśmy także w fazie projektowania dwóch obiektów na terenach wypoczynkowych Polski. Pierwszy z projektów powstanie w Świeradowie Zdroju, tuż przy głównym deptaku oraz 200 m od wyciągu narciarskiego. W projekcie hotelu został zaplanowany basen wraz ze strefą SPA i Wellnes. W drugiej kolejności powstanie obiekt nad morzem w miejscowości Sarbinowo, zlokalizowany bezpośrednio przy linii nabrzeża.

Działalność w sektorze OZE

Wybieramy EKO. Poszerzamy działalność o sektor OZE.

W Rafin Developer zawsze myślimy o środowisku i jesteśmy przekonani, że zrównoważony rozwój to przyszłość, dlatego angażujemy się w projekty OZE. Od 2020 roku budujemy kompetencje w zakresie odnawialnych źródeł energii, w tym przygotowywania projektów farm fotowoltaicznych. Części posiadanych przez nas obiektów hotelowych i biurowych zostało wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła, opracowaliśmy też własny magazyn energii, który jest w fazie testów. Korzystając z naszych doświadczeń w pozyskiwaniu gruntów pod zabudowę mieszkaniową i hotelową rozszerzyliśmy zespół działu rozwoju dedykowany do analizy i pozyskania gruntów na cele realizacji farm fotowoltaicznych. Na dzień dzisiejszych mamy już zabezpieczone ponad 300 hektarów gruntów pod farmy PV i cały czas rozbudowujemy nasza ofertę. W 2023 roku pierwsze projekty otrzymały już pozwolenia na budowę i są gotowe do realizacji przedsięwzięcia. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.
Kontakt:
Marek Michalak
Specjalista Ds. Rozwoju

Porównywarka mieszkań

Pomyślnie mieszkanie o numerze:

Formularz usterkowy

1
Krok 1
2
Krok 2
3
Krok 3
Zakres usterki:*
Czy są Państwo w stanie wskazać źródło wilgoci?*
Czy instalacja w lokalu była przerabiana?*
Czy zgłoszenie o problemie z wentylacją zostało przekazane do Zarządcy nieruchomości?*
Czy dokonywali Państwo zmian w instalacji?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji elektrycznej lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy zmieniali Państwo położenie lub demontowali domofon w mieszkaniu?*
Czy sprawdzili Państwo tablicę bezpiecznikową w mieszkaniu jak i w rozdzielni elektrycznej?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy wybicie bezpiecznika jest spowodowane podłączeniem urządzenia do gniazdka/wypustu elektrycznego?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO w lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy grzejniki zostały odpowietrzone, a otwór zasilający otwarty?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*

Skontaktuj się z nami