Zaklęty w czasie Hotel Lothus

Na wrocławskiej mapie znajduje się prawdziwa zabytkowa perła, swą historią sięgająca czasów średniowiecza, kiedy to w jej miejscu funkcjonowała karczma ,,Pod Bocianem”. W 1903 powstał budynek, który od początku pełnił funkcję hotelu, a w 2007 roku po gruntownym remoncie, zyskał nazwę Hotel Lothus. Wyjątkowym elementem tego miejsca jest zachowana do dziś kamienna fasada, świadcząca o jego dawnej świetności. Położenie budynku od wieków było szczególne, gdyż w pobliżu dawnej ulicy Wita Stwosza osiedlali się rzemieślnicy i patrycjusze, najzamożniejsza warstwa mieszczan.

Więcej niż deweloper

Od 2017 roku jesteśmy właścicielem Hotel Lothus, który przechowuje w sobie pełnię historycznego dziedzictwa minionych wieków. Naszym priorytetem jest przywrócenie mu dawnej świetności, uwzględniając zachowanie autentycznej, charakterystycznej skośnej konstrukcji dachu i poddasza. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na fakt, że hotel został w istotny sposób uproszczony w trakcie odbudowy bezpośrednio po wojnie, a dach utracił swoje pierwotne piękno. Planujemy rozpoczęcie prac budowlanych po uzyskaniu zezwolenia od Wydziału Architektury i Budownictwa. Wszelkie etapy procesu budowlanego będą ściśle nadzorowane przez konserwatora zabytków, zgodnie z precyzyjnym programem prac konserwatorskich.

Pragniemy przywrócić Hotelowi Lothus jego dawny blask z pełnym szacunkiem dla jego historycznej wartości. Nasza determinacja, oddanie i dbałość o każdy szczegół sprawią, że odrodzi się on jako niepowtarzalne miejsce, wpisujące się w historię Wrocławia.

Aktualności

Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości

Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości Na rynku nieruchomości widoczne jest ożywienie, które wynika z kilku czynników. Decyzja Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o złagodzeniu kryteriów oceny zdolności kredytowej umożliwiła tym, którzy już wcześniej byli zainteresowani zakupem mieszkania, skorzystanie z kredytu.   Kolejnym istotnym elementem, który zaktywizował popyt jest zapowiedź rządowego programu “Bezpieczny Kredyt 2%“. Umożliwi on […]

Najnowszy film o Hotelu Grand

Budujemy domy i mieszkania dla Wrocławian Rewitalizujemy wrocławskie zabytki Tworzymy wartości dla pokoleń. Rafin. Nie tylko Developer. Cieszymy się ogromnie, że Hotel Grand, który znalazł się w gronie dziesięciu najbardziej oczekiwanych projektów we Wrocławiu ( link ), przeszedł kompleksową zewnętrzną rewitalizację. Dzięki temu obiekt powrócił do dawnej świetności i stał się prawdziwą ikoną naszego urokliwego […]

Wizualizacje

Porównywarka mieszkań

Pomyślnie mieszkanie o numerze:

Formularz usterkowy

1
Krok 1
2
Krok 2
3
Krok 3
Zakres usterki:*
Czy są Państwo w stanie wskazać źródło wilgoci?*
Czy instalacja w lokalu była przerabiana?*
Czy zgłoszenie o problemie z wentylacją zostało przekazane do Zarządcy nieruchomości?*
Czy dokonywali Państwo zmian w instalacji?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji elektrycznej lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy zmieniali Państwo położenie lub demontowali domofon w mieszkaniu?*
Czy sprawdzili Państwo tablicę bezpiecznikową w mieszkaniu jak i w rozdzielni elektrycznej?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy wybicie bezpiecznika jest spowodowane podłączeniem urządzenia do gniazdka/wypustu elektrycznego?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO w lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy grzejniki zostały odpowietrzone, a otwór zasilający otwarty?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*

Skontaktuj się z nami