Zaklęty w czasie Hotel Lothus

Na wrocławskiej mapie znajduje się prawdziwa zabytkowa perła, swą historią sięgająca czasów średniowiecza, kiedy to w jej miejscu funkcjonowała karczma ,,Pod Bocianem”. W 1903 powstał budynek, który od początku pełnił funkcję hotelu, a w 2007 roku po gruntownym remoncie, zyskał nazwę Hotel Lothus. Wyjątkowym elementem tego miejsca jest zachowana do dziś kamienna fasada, świadcząca o jego dawnej świetności. Położenie budynku od wieków było szczególne, gdyż w pobliżu dawnej ulicy Wita Stwosza osiedlali się rzemieślnicy i patrycjusze, najzamożniejsza warstwa mieszczan.

Więcej niż deweloper

Od 2017 roku jesteśmy właścicielem Hotel Lothus, który przechowuje w sobie pełnię historycznego dziedzictwa minionych wieków. Naszym priorytetem jest przywrócenie mu dawnej świetności, uwzględniając zachowanie autentycznej, charakterystycznej skośnej konstrukcji dachu i poddasza. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na fakt, że hotel został w istotny sposób uproszczony w trakcie odbudowy bezpośrednio po wojnie, a dach utracił swoje pierwotne piękno. Planujemy rozpoczęcie prac budowlanych po uzyskaniu zezwolenia od Wydziału Architektury i Budownictwa. Wszelkie etapy procesu budowlanego będą ściśle nadzorowane przez konserwatora zabytków, zgodnie z precyzyjnym programem prac konserwatorskich.

Pragniemy przywrócić Hotelowi Lothus jego dawny blask z pełnym szacunkiem dla jego historycznej wartości. Nasza determinacja, oddanie i dbałość o każdy szczegół sprawią, że odrodzi się on jako niepowtarzalne miejsce, wpisujące się w historię Wrocławia.

Aktualności

Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości – październik 2023 r.

Sytuacja na rynku nieruchomości prezentuje się obecnie bardzo dynamicznie. W październiku sprzedaż nowych mieszkań na siedmiu największych rynkach w Polsce osiągnęła imponujący wynik 5,7 tys. Jednocześnie do oferty wprowadzono ponad 5 tys. lokali. To pozytywna informacja, sugerująca wzrost podaży mieszkań deweloperskich o 33% w porównaniu do sierpnia oraz o aż 158% w skali rocznej. Od […]

Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości

Ceny transakcyjne w sierpniu przeszły prawdziwą rewolucję! W zaledwie jednym miesiącu ceny ofertowe mieszkań wzrosły średnio o niemal 2%, a od stycznia tego roku aż o ponad 9%! To znaczący skok, biorąc pod uwagę, że zazwyczaj wzrost wartości nieruchomości w ciągu roku utrzymuje się na poziomie 1-2%. W perspektywie całego roku analitycy polskiego banku prognozują […]

Wizualizacje

Porównywarka mieszkań

Pomyślnie mieszkanie o numerze:

Formularz usterkowy

1
Krok 1
2
Krok 2
3
Krok 3
Zakres usterki:*
Czy są Państwo w stanie wskazać źródło wilgoci?*
Czy instalacja w lokalu była przerabiana?*
Czy zgłoszenie o problemie z wentylacją zostało przekazane do Zarządcy nieruchomości?*
Czy dokonywali Państwo zmian w instalacji?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji elektrycznej lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy zmieniali Państwo położenie lub demontowali domofon w mieszkaniu?*
Czy sprawdzili Państwo tablicę bezpiecznikową w mieszkaniu jak i w rozdzielni elektrycznej?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy wybicie bezpiecznika jest spowodowane podłączeniem urządzenia do gniazdka/wypustu elektrycznego?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO w lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy grzejniki zostały odpowietrzone, a otwór zasilający otwarty?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*

Skontaktuj się z nami