Hotel Grand od samego powstania był ikoną Wrocławia. W czasach swojej największej świetności Grand był najbardziej eleganckim hotelem w mieście, w którym bawiła się elita miasta i regionu, a także gwiazdy sportu i kina. Razem z hotelem Piast tworzył reprezentatywną, charakterystyczną "bramę do miasta”.

Więcej niż deweloper

Trwa odbudowa Hotelu Grand

Jego historia sięga 1903 roku, gdy zaczął przyjmować pierwszych gości pod nazwą Hotel du Nord. W czasie II wojny światowej budynek został poważnie uszkodzony - z secesyjnego budynku zostały jedynie ściany, zniszczeniu uległa też charakterystyczna wieżyczka. W 1956 roku przeszedł renowację. Usunięto jednak ozdoby zarówno na elewacji, jak i wewnątrz budynku. Po przemianach gospodarczych, gdy na hotelowym rynku wzrosła konkurencja, przestarzały Grand stracił popularność oraz swój blask. Pod koniec XX wieku został zamknięty i przez lata popadał w ruinę, szpecąc krajobraz jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic w mieście, aż do czasu gdy…

w 2017 rozpoczęliśmy odbudowę historycznego obiektu.

Czynimy to z miłości do Wrocławia. Zrewitalizowaliśmy Hotel Europejski i Hotel Piast. Chcielibyśmy podnieść teraz wartość ulicy Piłsudskiego. Po drugiej stronie powstają wieżowce, więc gdy zrewitalizujemy Grand, to ta okolica będzie naprawdę atrakcyjna.
Paweł Rojek
Prezes Rafin Developer
Architektura jest naszym zawodem, pracą, ale również pasją i ogromną odpowiedzialnością - odpowiedzialnością za przestrzeń, z której przez dziesiątki lat będą korzystać (w tym konkretnym przypadku) mieszkańcy i odwiedzający Wrocław. Projekt Hotelu Grand był dla pracowni wieloletnim zadaniem projektowym i koordynacyjnym, a jego finalne efekty, które zaczynamy właśnie obserwować są znakomitym zwieńczeniem tego okresu. Obiekt odzyskuje swój dawny blask, a przestrzeń przed Dworcem Głównym jeszcze większy ład i jakość! My jako architekci również nie możemy doczekać się zakończenia tej znaczącej dla Wrocławia Inwestycji - wchodzimy na "ostatnią prostą.
Grzegorz Górka
GREG. architekci

Partnerzy

Wizualizacja
Rewitalizacja

Aktualności

Rusza przedsprzedaż nowej inwestycji – Mieszczańska Park

Mieszczańska Park to nowoczesna inwestycja we Wrocławiu, łącząca w sobie zabytkowy charakter otoczenia z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Powstanie w samym sercu dynamicznego Wrocławia, na wyspie otulonej zielenią, otoczonej z dwóch stron Odrą. Wyjątkowa inwestycja w wyjątkowym miejscu zamykająca proces urbanizacji Kępy Mieszczańskiej. Zapisz się na przedsprzedaż -> FORMULARZ

Wizualizacje

Porównywarka mieszkań

Pomyślnie mieszkanie o numerze:

Formularz usterkowy

1
Krok 1
2
Krok 2
3
Krok 3
Zakres usterki:*
Czy są Państwo w stanie wskazać źródło wilgoci?*
Czy instalacja w lokalu była przerabiana?*
Czy zgłoszenie o problemie z wentylacją zostało przekazane do Zarządcy nieruchomości?*
Czy dokonywali Państwo zmian w instalacji?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji elektrycznej lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy zmieniali Państwo położenie lub demontowali domofon w mieszkaniu?*
Czy sprawdzili Państwo tablicę bezpiecznikową w mieszkaniu jak i w rozdzielni elektrycznej?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy wybicie bezpiecznika jest spowodowane podłączeniem urządzenia do gniazdka/wypustu elektrycznego?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO w lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy grzejniki zostały odpowietrzone, a otwór zasilający otwarty?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*

Skontaktuj się z nami