Rewitalizacja Pałacu Hatzfeldów

WROCŁAW DOCZEKA SIĘ ODBUDOWY PAŁACU HATZFELDÓW

Pałac Hatzfeldów  to kolejny dumny obiekt, który poszerzy nasze portfolio renowacji. Dawna siedziba książęca, rodziny Hatzfeldtów, przez dziesięciolecia pozostawała nieodbudowaną tkanką centrum miasta.

Wniesiony w 1773 roku pałac w stylu klasycystycznym został poważnie zniszczony podczas Festung Breslau w czasie II Wojny Światowej. Przed wojną zaliczał się do największych tego typu obiektów nie tylko we Wrocławiu, ale w całym regionie. Zajmował całą szerokość kwartału pomiędzy ulicami Krowią a św. Wita. Trzy kondygnacje i mezzanino czyniło z miejskiej siedziby Hatzfeldów znaczący element architektury miasta. Zdyscyplinowana elewacja pałacu nawiązywała do najlepszych wzorów włoskich oraz należała do najwybitniejszych tego typu realizacji na skalę europejską.

Więcej niż deweloper

W 2021 roku staliśmy się właścicielem obiektu. Czujemy ogromną odpowiedzialność oraz misję przywrócenia jej blasku z czasów historycznej świetności. Wierzymy, że ulica Wita Stwosza zyska tym samym na zupełnie nowym znaczeniu.

Rozpoczęcie odbudowy Pałacu Hatzfeldów planujemy na przełomie 2024/25 roku (zaraz po zakończeniu aktualnej odbudowy historycznego Hotelu Grand), a jej ukończenie planowane jest na 2027 rok. Nowy obiekt posiadać będzie ok. 150 pokoi, a jego wnętrza architekturą nawiązywać będą do historycznych oryginałów.

Naszym celem jest odbudowa Pałacu Hatzfeldów przy zachowaniu kluczowych parametrów pierwowzoru pozwalających na zaimplementowanie w obiekcie funkcji hotelowej. Rewitalizacja Pałacu, unikalna ze względu  na jego wartość historyczną, architekturę oraz lokalizację wymaga szczególnego, nacechowanego pietyzmem podejścia. W najbliższym otoczeniu wrocławskiego Rynku, na trakcie do placu Dominikańskiego powinien powstać obiekt odpowiadający unikalności tego miejsca, a także będący kontynuacją zabudowy zabytkowego budynku urzędu miejskiego
Paweł Rojek
Prezes Rafin Developer

W odbudowanym obiekcie zaimplementujemy zupełnie nową funkcję hotelową. W połowie ubiegłego roku, po wielu konsultacjach wybraliśmy markę Autograph Collection sieci Marriott, pod którą działał będzie hotel.  Autograph Collection to 266 działających hoteli w 44 krajach oraz kolejnych 91 hoteli, które są w przygotowaniu. Cechą charakterystyczną Autograph Collection, którą zdecydowała o wyborze tej marki dla Pałacu Hatzfeldów jest szacunek dla wartości historycznej adoptowanego zabytku, jak również unikalne dostosowanie do niestandardowych obiektów. Rozwiązania, zarówno w zakresie projektowym, wyposażenia i wystroju, gwarantujące  najwyższy poziom obiektu wymagany przez Marriott International, przy jednoczesnym zachowaniu nienaruszonej, zabytkowej tkanki historycznej. Pozwala to na optymalne wykorzystanie potencjału takich obiektów poprzez podkreślenie ich indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru, wykorzystując dodatkowo walory architektoniczno-historyczne, a także zapewniając gościom niepowtarzalne wrażenia spędzania czasu w obiekcie historycznym.

HISTORIA ZATACZA KOŁO.

Aktualnie Pałac Hatzfeldów został udostępniony do czasu odbudowy Związkowi Polskich Artystów Plastyków, aby do czasu rewitalizacji sztuka i artystyczna atmosfera ponownie wypełniała jego wnętrza. Do końca 2023 roku wrocławianie mogli  korzystać z organizowanych w nim cyklicznie wystaw "W witrynie".

Aktualności

Rusza przedsprzedaż nowej inwestycji – Mieszczańska Park

Mieszczańska Park to nowoczesna inwestycja we Wrocławiu, łącząca w sobie zabytkowy charakter otoczenia z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Powstanie w samym sercu dynamicznego Wrocławia, na wyspie otulonej zielenią, otoczonej z dwóch stron Odrą. Wyjątkowa inwestycja w wyjątkowym miejscu zamykająca proces urbanizacji Kępy Mieszczańskiej. Zapisz się na przedsprzedaż -> FORMULARZ

Wizualizacje

Porównywarka mieszkań

Pomyślnie mieszkanie o numerze:

Formularz usterkowy

1
Krok 1
2
Krok 2
3
Krok 3
Zakres usterki:*
Czy są Państwo w stanie wskazać źródło wilgoci?*
Czy instalacja w lokalu była przerabiana?*
Czy zgłoszenie o problemie z wentylacją zostało przekazane do Zarządcy nieruchomości?*
Czy dokonywali Państwo zmian w instalacji?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji elektrycznej lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy zmieniali Państwo położenie lub demontowali domofon w mieszkaniu?*
Czy sprawdzili Państwo tablicę bezpiecznikową w mieszkaniu jak i w rozdzielni elektrycznej?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy wybicie bezpiecznika jest spowodowane podłączeniem urządzenia do gniazdka/wypustu elektrycznego?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO w lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy grzejniki zostały odpowietrzone, a otwór zasilający otwarty?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*

Skontaktuj się z nami