Cena za metr kwadratowy – co tak naprawdę zawiera?

Czy cena za metr kwadratowy powinna grać pierwsze skrzypce wśród ważnych kryteriów, którymi się kierujemy?

 

Wielu z nas analizując oferty mieszkań z rynku pierwotnego porównuje głownie cenę za metr kwadratowy. Parametr ten często odgrywa dla nas decydującą rolę przy podjęciu decyzji z jakim mieszkaniem zwiążemy swoje życie. Jednak czy aby na pewno odpowiednio przypisujemy jej właściwą wartość? Czy cena za metr kwadratowy faktycznie powinna być najważniejsza i to od niej powinniśmy uzależnić swoja decyzję? 

Po przeanalizowaniu ofert banków okazuje się, że zwiększenie kredytu o kwotę 50 tys. zł to różnica ok. 190 – 260 zł miesięcznie więcej za ratę (w zależności od okresu kredytowania). Koszty tego rzędu często nieświadomie wydajemy na różnego rodzaju przyjemności, których nie kalkulujemy w bieżących wydatkach. Gdy je przeanalizujemy możemy dojść do wniosku, że kablówka czy inne drobne przyjemności nie są w stanie zrekompensować nam wygody jaką daje wymarzone mieszkanie w lepszej lokalizacji. Dlatego warto zastanowić się nad tym czy stawianie tańszej ceny kosztem aspektów bezpośrednio wpływających na naszą codzienność jest rozsądne w podejmowaniu tak ważnej decyzji.

 

Różnice rat kredytu
Zwiększenie kredytu na mieszkanie o kwotę: okres kredytowania
30 lat 25 lat 20 lat
25 tys. 95 zł 110 zł 130 zł
50 tys. 190 zł 220 zł 260 zł
75 tys. 285 zł 330 zł 390 zł
100 tys. 380 zł 440 zł 520 zł

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając mieszkanie?

 

Przy analizowaniu ofert mieszkań z rynku pierwotnego warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Oto najistotniejsze:

✅ Lokalizacja inwestycji (główny aspekt wpływający na cenę) – jaki jest dostęp do infrastruktury handlowo –usługowej? Jaki jest dojazd do centrum lub pracy? Czy osiedle to jest dobrze skomunikowane z resztą miasta? Jak blisko są szkoły, przedszkola, place zabaw, boiska? Czy w pobliżu są tereny zielone, rekreacyjne, spacerowe, ścieżki rowerowe?

✅ Standard wykończenia – czy materiały są wysokiej jakości i zapewniają odpowiednią izolację hałasu oraz zatrzymują ciepło? Czy budynek jest funkcjonalnie zaprojektowany? Czy podoba nam się jego estetyka?

✅ Rozkłady mieszkań – czy mieszkanie jest ustawne i spełni nasze marzenia aranżacyjne? Czy poszerzone jest o balkon lub ogród? Jest odpowiednio doświetlone? Jak bardzo podoba nam się widok z okna?

Aspekty te brane są pod uwagę także przez najemców, którzy są w stanie zapłacić więcej jeżeli mają je zapewnione. Dlatego także pod kątem inwestycyjnym warto rozważyć przyszłościowe mieszkanie o lepszym standardzie. 

Dlaczego warto rozważyć ofertę osiedla Partynice House II?     

 

Osiedle zlokalizowane jest w kameralnym terenie wrocławskich Krzyków, oddalonym o 7 km od Rynku. Miejsce to wyróżnia rodzinna atmosfera oraz możliwości jakie oferuje swoim mieszkańcom. Partynice słyną z licznych terenów zielonych. Osiedle otacza 80 ha zielni, która stanowi naturalną zaporę hałasu. Naprzeciwko nieruchomości znajduje się Wrocławski Tor Wyścigów Konnych a przy nim m.in. takie atrakcje jak plac zabaw dla dzieci „Konikowo”. Znajdziesz tutaj także liczne ścieżki rowerowe i spacerowe. W pobliskiej okolicy znajdują się trzy parki: Kleciński, Południowy, Skowroni. Samo osiedle oferuje cztery place zabaw oraz boisko do gier zespołowych. Zagospodarowano również miejsce na stację naprawy rowerów oraz górkę do zimowych szaleństw dla najmłodszych.

 

Codzienność ułatwia bliskość placówek edukacyjnych. W zasięgu 2 km od osiedla znajdziemy 7 przedszkoli a także szkołę podstawową, zatem oszczędzisz czas na męczących dojazdach. Funkcjonujący tuż przy osiedlu pasaż handlowy umożliwia skorzystanie z oferty licznych sklepów i punktów usługowych. Bezpośrednia okolica nieruchomości oferuje ok. 16 restauracji znanych z kuchni polskiej a także z różnych zakątków świata. Na większe zakupy przyszli mieszkańcy mogą wybrać się do CH Aleja Bielany, do której dojazd zajmuje ok. 6 minut. Wygodę zapewnia również zlokalizowane tuż przy osiedlu centrum medyczne ze specjalistycznymi gabinetami. Miłośnicy pływania znajdą tutaj także dwa kompleksy basenowe w pobliżu.

 

Ważne atuty osiedla Partynice House II wpływające na cenę metra kwadratowego.

 

Atut osiedla stanowi bliskość wyjazdu na AOW i świetny dojazd do A4 – ok. 4 minuty. Na przykład wyjazd z osiedla do ul. Karkonoskiej (głównej ulicy łączącej Krzyki z centrum Wrocławia) zajmuje 2 minuty, zatem nie musisz obawiać się spędzania czasu w korkach. Komunikacją miejską dotrzesz do centrum z przystanku autobusowego Zwycięska, który zlokalizowany jest naprzeciwko osiedla. Kilkaset metrów dalej znajduje się pętla KRZYKI – tramwajowa i autobusowa co umożliwia jeszcze więcej połączeń komunikacyjnych. W 2021 mieszkańcy Partynic będą mogli korzystać z odnowionej linii szybkiej kolei pociągu 285, która w 7 min połączy Partynice i Dworzec Główny. Przystanek kolei powstanie przy ul. Zwycięskiej, nieopodal osiedla.

 

Ponadto osiedle Partynice House II wyróżnia się wysokim standardem wykończenia. Każde z mieszkań posiada drzwi antywłamaniowe klasy C, które charakteryzują się wysoką dźwiękoszczelnością. O izolację ciepła i wszelkiego hałasu zadbają sześciokomorowe okna z 3-szybowym pakietem. Dodatkowo mieszkania na parterze zostały wyposażone w rolety z napędem elektrycznym. Wszystkie mieszkania mają sprawdzone rozkłady, dzięki czemu wnętrza są niezwykle ustawne. Poszerzenie o balkon lub ogród w przypadku mieszkań parterowych wpływa na komfort mieszkania w okresie wiosenno- letnim.

 

Zdobiące elewację płyty HPL to zarówno modny jak i funkcjonalny materiał, który charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, dzięki czemu budynek pozostanie w idealnym stanie. Wrażenie nowoczesności dopełniają szklane balustrady oraz szlachetne drewno w gresie porcelanowym, czyli płyty Kerlite. Uwagę zwracają także części wspólne, które zaprojektowane zostały w eleganckim stylu. Na przykład hiszpańskie wielkoformatowe płyty Grespania, ozdobne lustra oraz podświetlenia LED to zarówno piękne jak funkcjonalne rozwiązania. Na uwagę zasługują także zewnętrzne szafy balkonowe. Te dodatkowe, niezwykle pojemne przestrzenie pomieszczą np. meble ogrodowe.  Czytaj więcej

 

 

Porównywarka mieszkań

Pomyślnie mieszkanie o numerze:

Formularz usterkowy

1
Krok 1
2
Krok 2
3
Krok 3
Zakres usterki:*
Czy są Państwo w stanie wskazać źródło wilgoci?*
Czy instalacja w lokalu była przerabiana?*
Czy zgłoszenie o problemie z wentylacją zostało przekazane do Zarządcy nieruchomości?*
Czy dokonywali Państwo zmian w instalacji?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji elektrycznej lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy zmieniali Państwo położenie lub demontowali domofon w mieszkaniu?*
Czy sprawdzili Państwo tablicę bezpiecznikową w mieszkaniu jak i w rozdzielni elektrycznej?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy wybicie bezpiecznika jest spowodowane podłączeniem urządzenia do gniazdka/wypustu elektrycznego?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO w lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy grzejniki zostały odpowietrzone, a otwór zasilający otwarty?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*

Skontaktuj się z nami