Zainwestuj w mieszkanie i ochroń swój kapitał przed inflacją!

Aktualna sytuacja

W ciągu ostatnich 15 lat wzrost cen transakcyjnych nieruchomości mieszkaniowych w 10 największych miastach w Polsce wyniósł 5,32 % rocznie na rynku pierwotnym (szacunek na podstawie danych NBP). Rysunek 1 przedstawia wzrost cen nieruchomości we Wrocławiu od listopada 2020 do października bieżącego roku. Widoczne jest, że rynek pierwotny zanotował najszybszy i najmocniejszy wzrost. Jak wykazuje analityka portalu Otodom w listopadzie 2020 roku średnia cena mieszkań za m2 wynosiła około 8 700 zł. Z danych za październik wynika, ze cena jest już na poziomie 11 580 zł/m2, czyli nastąpił wzrost o około 33%.

 

Rysunek 1 Ceny mieszkań – październik 2022

Źródło: Otodom

Wrocław jest jednym z miast, w  którym ceny nieruchomości rosną najszybciej i mimo delikatnych wyhamowań, wciąż wzrastają. Roczna zmiana ceny wynosiła 16,7%, czyli 1 460 zł (dane za 3Q2022). Najwyższa średnia cena mieszkań jest w Warszawie i wynosi 14 172 zł, za nią jest Kraków z kwota 12 048 zł, a na 3 miejscu Wrocław. Najdroższą dzielnicą we Wrocławiu jest Śródmieście, w którym powstaje wiele nowych inwestycji premium. Najtańszą dzielnicą jest obecnie Psie Pole z ceną 9837 zł/m2.

Rysunek 2 Ceny m2 we Wrocławiu – 3Q2022

Źródło: Otodom

Zainwestuj w wynajem

W obliczu rosnących cen nieruchomości, coraz mniejszej dostępności kredytowej, a także stałego napływu imigrantów najem staje się pożądaną alternatywą dla osób poszukujących mieszkania.

Rysunek 3 Ceny najmu we Wrocławiu

Źródło: Otodom

Nieruchomości nie mają substytutu, dlatego inwestowanie w nie jest opłacalne nie tylko ze względu na inflację i lokowanie kapitału lub możliwość wynajmu i zarobku przy późniejszej sprzedaży. Aktualnie ceny najmu wzrosły RdR o około 36%, a w porównaniu do grudnia 2020 roku o 35%.

Według danych Otodom obecna stopa kapitalizacji we Wrocławiu wynosi 6,8% i według danych NBP jest ona najwyższa w kraju. Alternatywą dla inwestowania w nieruchomości stanowią dziś obligacje skarbowe. Jednak ich rentowność w ciągu ostatnich 22 lat ulegała diametralnym zmianom ze względu na ścisły związek z wieloma parametrami rynkowymi. Dlatego też ciężko przewidzieć ich wartość w przyszłości. W przypadku mieszkań zysk generują dwa niezależne strumienie– dochód z najmu i wzrost wartości. Nabywając obligacje skarbowe i gromadząc je aż do momentu wykupu, zyskujesz wyłącznie odsetki w postaci kuponów (lub dyskonto).

Inwestując w nieruchomości możesz otrzymywać swój dodatkowy dochód z wynajmu lub zyskać przy sprzedaży. Kupując mieszkanie od Rafin Developer, zyskujesz nie tylko pewność rynkowego wzrostu wartości nieruchomości oraz zysku z najmu z uwagi na topowe lokalizacje i wysoki standard osiedli. Ceny mieszkań na rynku wtórnym podobnie jak na rynku pierwotnym w ujęciu długoterminowym, wykazują trend wzrostowy, sprzedając w przyszłości mieszkanie zakupione w Rafin Developer, możesz tylko zyskać.

 Pełny artykuł: POBIERZ TUTAJ.

Porównywarka mieszkań

Pomyślnie mieszkanie o numerze:

Formularz usterkowy

1
Krok 1
2
Krok 2
3
Krok 3
Zakres usterki:*
Czy są Państwo w stanie wskazać źródło wilgoci?*
Czy instalacja w lokalu była przerabiana?*
Czy zgłoszenie o problemie z wentylacją zostało przekazane do Zarządcy nieruchomości?*
Czy dokonywali Państwo zmian w instalacji?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji elektrycznej lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy zmieniali Państwo położenie lub demontowali domofon w mieszkaniu?*
Czy sprawdzili Państwo tablicę bezpiecznikową w mieszkaniu jak i w rozdzielni elektrycznej?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy wybicie bezpiecznika jest spowodowane podłączeniem urządzenia do gniazdka/wypustu elektrycznego?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO w lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy grzejniki zostały odpowietrzone, a otwór zasilający otwarty?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*

Skontaktuj się z nami