SPRZEDAJEMY FAKTY I GOTOWE MIESZKANIA

SPRZEDAJEMY FAKTY I GOTOWE MIESZKANIA

 

 

10 faktów z rynku nieruchomości:

 

  1. Aktualnie w ofercie wrocławskich deweloperów niespełna 15% to oferty gotowych mieszkań. Do wyboru mamy zatem ok. 1000 gotowych do odbioru i wykończenia mieszkań. Sprawdź u wszystkich deweloperów ile jest gotowych mieszkań, ale w akceptowanych przez Ciebie lokalizacjach!
  2. Spada liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w 2022 roku. Od stycznia do listopada 2022 r. w porównaniu z poprzednim rokiem liczba budów spadła o prawie 27%. Porównując listopad R/R nastąpił spadek aż o 43% w budowie nowych mieszkań. Dokładnie taki odsetek mieszkań nie pojawi się do odbioru za 1,5-2 lata!
  3. W listopadzie 2022 r. zanotowano najgorszy rezultat od pandemicznego kwietnia 2020 w wydawaniu nowych pozwoleń na budowę. Miesięczny wynik jest aż -20% gorszy i tendencja ta się utrzymuje.
  4. Tylko w Rafin wstrzymaliśmy zaplanowane budowy na blisko 200 mieszkań w roku 2022-23. We Wrocławiu mamy kilkudziesięciu deweloperów, którzy także wstrzymali budowę, a nawet sprzedaż.
  5. Sprzedaż jest niższa – to fakt. Dlaczego? Popyt całego młodego pokolenia oczekującego na mieszkania został tymczasowo zablokowany przez podwyżki stóp i brak zdolności kredytowej. Popyt ten tylko czeka na warunki nowego programu rządowego w połowie 2023r i obniżkę stóp. Jak może wpłynąć to na cenę przy ograniczonej ilości niewybudowanych lokali ?
  6. Delikatne korekty cen mieszkań pojawiają się od końca 2022 roku – są nieznaczne, ale ceny mieszkań w ofercie we Wrocławiu wciąż delikatnie, ale jednak wzrastają. Tylko od maja tego roku – pomimo tak trudnych warunków gospodarczych – mieszkania sprzedane i te, które są w ofercie zdrożały o blisko 5%!
  7. Inflacja galopuje i szacuje się wynik 20%, więc w ujęciu monetarnym sprzedajemy i kupujemy o wiele tańsze mieszkania na tle wszystkich dokonywanych wydatków, ponieważ wzrost inflacji nie idzie w parze ze wzrostem cen mieszkań.
  8. Pomimo najtrudniejszych warunków kredytowych w grudniu uruchomiono o 2% więcej kredytów niż listopadzie, co jest rynkową anomalią, patrząc na dane historyczne.
  9. W grudniu we Wrocławiu sprzedaliśmy 2 razy więcej mieszkań w stosunku do nowo wprowadzonych na rynek !
  10. Rynek najmu jest oblegany przez obcokrajowców, studentów, a także osoby, które nie mogły zakupić mieszkania ze względu na utrudnienia kredytowe. Deficyt mieszkań na wynajem napędza wciąż rosnące stawki czynszów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą gotowych mieszkań kliknij tutaj.

 

Porównywarka mieszkań

Pomyślnie mieszkanie o numerze:

Formularz usterkowy

1
Krok 1
2
Krok 2
3
Krok 3
Zakres usterki:*
Czy są Państwo w stanie wskazać źródło wilgoci?*
Czy instalacja w lokalu była przerabiana?*
Czy zgłoszenie o problemie z wentylacją zostało przekazane do Zarządcy nieruchomości?*
Czy dokonywali Państwo zmian w instalacji?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji elektrycznej lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy zmieniali Państwo położenie lub demontowali domofon w mieszkaniu?*
Czy sprawdzili Państwo tablicę bezpiecznikową w mieszkaniu jak i w rozdzielni elektrycznej?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy wybicie bezpiecznika jest spowodowane podłączeniem urządzenia do gniazdka/wypustu elektrycznego?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO w lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy grzejniki zostały odpowietrzone, a otwór zasilający otwarty?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*

Skontaktuj się z nami