Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Wyobraź sobie: budzisz się w słonecznym pokoju, który wydaje się dwa razy większy niż w rzeczywistości. Światło leniwie przebija się przez duże okna, odbijając się w lustrzanej ścianie. Lekkie meble i minimalistyczne dekoracje nie przytłaczają przestrzeni, a sprytnie ukryte schowki zapewniają porządek. W takim wnętrzu od razu poczujesz się swobodnie i lekko.

To nie magia, a proste triki aranżacyjne! W tym artykule zdradzimy Ci kilka sekretów optycznego powiększania wnętrza.

1. Jasne kolory:

To podstawa aranżacji małych wnętrz. Jasne barwy, takie jak biel, beż, szarość czy pastele, odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Unikajmy ciemnych kolorów, które pochłaniają światło i optycznie pomniejszają przestrzeń.

2. Duże lustra:

Lustra to jeden z najlepszych sposobów na optyczne powiększenie wnętrza. Umieszczone na ścianie naprzeciwko okna odbiją światło i stworzą iluzję drugiej przestrzeni. Możemy również wykorzystać lustrzane meble, np. szafę lub stolik kawowy.

3. Pionowe pasy:

Pionowe pasy na ścianach lub tapecie optycznie podwyższą pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie pionowych elementów dekoracyjnych, np. regałów czy lamp.

4. Lekkie meble:

Wybierając meble do małego wnętrza, postawmy na lekkie i proste formy. Unikajmy masywnych i bogato zdobionych elementów, które przytłoczą przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem są meble na nóżkach, które dodadzą wnętrzu lekkości.

5. Oświetlenie:

Odpowiednie oświetlenie jest kluczowe w aranżacji małych wnętrz. Poza światłem naturalnym, warto wykorzystać sztuczne oświetlenie, aby rozświetlić wszystkie kąty pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest zastosowanie kinkietów, lamp sufitowych i podłogowych o różnych rozmiarach i kształtach.

6. Minimalizm:

W małym wnętrzu warto postawić na minimalizm i nie przeładowywać go dekoracjami. Zbyt duża ilość bibelotów i ozdób optycznie pomniejszy przestrzeń. Wybierzmy kilka charakterystycznych elementów, które dodadzą wnętrzu charakteru.

7. Schowki:

Dobrze zorganizowane schowki pomogą nam utrzymać porządek i ukryć przedmioty, które nie są na co dzień używane. Wykorzystajmy wnęki, szafki i pojemniki, aby zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania.

Stosując powyższe wskazówki, możemy z łatwością optycznie powiększyć wnętrze i nadać mu lekkości. Pamiętajmy, że nawet małe mieszkanie może być stylowe i funkcjonalne, jeśli umiejętnie je zaaranżujemy.

We współpracy z pracownią architektury wnętrz KODO przygotowaliśmy ofertę wykończenia pod klucz w najwyższym standardzie, zgodnie z najnowszymi trendami aranżacyjnymi. Powierz swoje nowe mieszkanie profesjonalistom – zyskaj stylowe oraz funkcjonalne wnętrze oszczędzając czas.

Porównywarka mieszkań

Pomyślnie mieszkanie o numerze:

Formularz usterkowy

1
Krok 1
2
Krok 2
3
Krok 3
Zakres usterki:*
Czy są Państwo w stanie wskazać źródło wilgoci?*
Czy instalacja w lokalu była przerabiana?*
Czy zgłoszenie o problemie z wentylacją zostało przekazane do Zarządcy nieruchomości?*
Czy dokonywali Państwo zmian w instalacji?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji elektrycznej lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy zmieniali Państwo położenie lub demontowali domofon w mieszkaniu?*
Czy sprawdzili Państwo tablicę bezpiecznikową w mieszkaniu jak i w rozdzielni elektrycznej?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy wybicie bezpiecznika jest spowodowane podłączeniem urządzenia do gniazdka/wypustu elektrycznego?*
Czy próbowali Państwo w tym miejscu podłączyć inne urządzenie?*
Czy dokonywali Państwo zmian w oryginalnej instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO w lokalu?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*
Czy grzejniki zostały odpowietrzone, a otwór zasilający otwarty?*
Czego dotyczy zgłoszenie?*

Skontaktuj się z nami