Opublikowano | Aktualności


Ten tekst zajmie Ci ok. 3 minuty.

 

W ciągu miesiąca nasze życie zostało całkowicie przeorganizowane. W ciągu kilku tygodni zmieniliśmy swoje priorytety. Zaczęliśmy dostrzegać, że wartością nie są zakupy, kariera i pieniądze, ale zdrowie i bezpieczeństwo nasze oraz bliskich…. STOP.

Podobne zdania czytałeś pewnie na Facebooku czy Instagramie już niezliczoną ilość razy, a dobre rady psychologów są udzielane w radiu i telewizji niemal w każdym bloku z informacjami.

Tak naprawdę ten tekst jest o pieniądzach, oszczędnościach i inwestycjach. Możesz zaraz powiedzieć: „to nie czas i miejsce na takie tematy”. W takim razie nie czytaj dalej, bo pewnie nigdy nie byłeś zainteresowany jak bezpiecznie inwestować swoje pieniądze.

 

Zamknęliśmy się w domach, zajęliśmy się dziećmi i pracą zdalną, ale czy NAPRAWDĘ myślimy i działamy racjonalnie?

Wszystko, co ma swoją wartość, masz w domu. Mieszkanie stało się bezcenne, nie tylko ze względu na poczucie bezpieczeństwa i schronienie jakie nam teraz daje.

Jeżeli interesujesz się swoimi finansami, szukasz okazji do ich pomnożenia LUB zachowania ich wartości (inflacja jest bezlitosna dla oszczędności trzymanych w skarpetach) to wiesz, że mieszkanie to zysk na lata. Nie tylko cena za metr.

 

 

Lokata, giełdy, papiery wartościowe: wszystko to traci na wartości. Wydaje się więc, że najbezpieczniejszą formą gotówki jest mieszkanie (i nie mówimy tutaj o ewentualnym wynajmie, chociaż to dodatkowa wartość dodana).

Dlaczego? Zadaj sobie pytanie co jest trwalsze papierowy pieniądz, czy mur z którego stworzony jest Twój Dom.

Dom to wartość ponadczasowa. Dom to ZAWSZE dobra LOKALIZACJA, a DOBRA  – wybrana  w odpowiednim momencie lokalizacja – już na zawsze będzie tylko bardziej WARTOŚCIOWA !

Zatem odpowiedz sobie na pytanie: czy znasz kogoś, kto stracił na nieruchomości?

My też nie ! (…i nie mieszajmy do tego kredytów, rozmawiamy o bezpieczeństwie Twojej gotówki)

 

Prognozy i spekulacje na bok! Pomyślmy racjonalnie , żaden instrument finansowy nie zagwarantuje nam obecnie odpowiedniego, bezpiecznie kontrolowanego zysku. To nie jest najlepszy moment, by zakładać lokatę czy kupować waluty. Stopy procentowe poleciały przecież w dół… A gdybyś dostał gwarancję, że Twoje pieniądze nie stracą na wartości, a może nawet zyskają? A przecież to właśnie daje nam zakup mieszkania. To gotówka, która NIGDY nie straci na wartości w przeciągu 1,2,3 czy więcej lat.

Teraz czas na NOWĄ strategię BEZPIECZNEGO inwestowania. Mieszkanie w każdej chwili można sprzedać i odzyskać pieniądze minimum po cenie rynkowej . Będzie odporne na ryzyka inflacji. Solidna lokalizacja jeszcze nigdy nie była tyle warta. Dodatkowym atutem jest możliwość wynajmu a nawet zabezpieczenie przyszłości naszych dzieci.

Mówiąc wprost: Kryzys w końcu minie. A mieszkanie to inwestycja długoterminowa.

Wiec jeśli myślisz o przyszłości, to tu i teraz jest odpowiedni moment, by na chłodno przeanalizować czy możesz zrobić coś więcej, by zapewnić bezpieczne jutro dla Ciebie i Twoich bliskich.

Myślmy odpowiedzialnie. Jeśli zainteresował Cię ten temat i chciałbyś z nami porozmawiać zostaw swoje dane na chacie – oddzwonimy do Ciebie i porozmawiamy.  #InwestujęBezpiecznie