Opublikowano | Aktualności


     Pewnie większość zna powiedzenie „Nowy rok, nowy/a ja”? A gdyby tak to zmienić na „Nowy rok, nowe mieszkanie”?

 

     Styczeń to miesiąc, w którym wiele osób decyduje się na zmiany nie tylko w swoim życiu osobistym, ale również na metamorfozy swoich wnętrz! Czasem tylko drobna zmiana, która odświeży dane pomieszczenie, a czasami jest to remont całego mieszkania. Jakie najmodniejsze trendy wnętrzarskie warto wziąć pod uwagę zmieniając swoje mieszkanie w 2022 roku?

     Z ostatnich badań nad trendami jasno wynika, że ludzie potrzebują jasnych, otwartych oraz swobodnych przestrzeni. Dlatego w 2022 roku przede wszystkim królował będzie komfort, funkcjonalność oraz przytulny minimalizm, w nieco odnowionej formie. W dalszym ciągu we wnętrzach będą przeważały style takie jak:

  • boho – styl z przewagą naturalnych materiałów, oryginalnych ozdób oraz roślin, którego cechują łagodne kolory.
  • japandi – minimalistyczny styl, będący połączeniem trendów japońskich za skandynawskimi. Aranżacje w stylu japandi są przytulne, a zarazem bardzo funkcjonalne.
  • art deco – bardziej ekspresyjny styl, w którym nie brakuje elegancji, szykownych bibelotów, a także dużej ilości luster. Wyróżnia się symetryczną organizacją przestrzeni.

 

    Minimalistyczne aranżacje wnętrz na 2022 rok przewidują użycie prostych mebli o miłych w dotyku tapicerkach, naturalnych tekstyliów i zaokrąglonych kształtów. Meble z naturalnych materiałów, oryginalne ozdoby oraz rośliny doniczkowe to prądy, które zdecydowanie przybiorą na sile. Ważnymi elementami modnego mieszkania w 2022 roku są przedmioty vintage, handmade oraz materiały z recyklingu, które dodadzą do atmosfery przytulności oraz komfortu. Koronnym dowodem na fascynację naturą będzie kolor. Szlachetna zieleń to jedna z najważniejszych barw nadchodzącego sezonu. Najbardziej popularne będą głębokie odcienie kojarzące się z drogimi kamieniami – na przykład szmaragd. Najnowsze trendy wnętrzarskie nie pozostawiają wątpliwości – duże znaczenie zyska kolor jasnozielony np. łagodny eukaliptus, kremowa oliwka czy odświeżająca mięta. Jednak w tym sezonie zieleń będzie musiała się zmierzyć z bardzo niespodziewanym konkurentem, bo do gry wchodzi fiolet w wielu różnych tonacjach: eleganckiej lawendy, głębokiego szafiru i fikuśnego barwinka.

                                  

    Trendy mieszkaniowe na 2022 rok jasno stwierdzają, że świadomość ekologiczna jest wyjątkowo ważna. Poduszki z butelek PET, tapety z powtórnie wykorzystanego poliestru czy blaty stołów ze szkła czy kamieni pochodzącego ze starych telewizyjnych i komputerowych ekranów to tylko kilka przykładów ekowyposażenia. Projektanci prześcigają się więc w tworzeniu mebli i dodatków z przetworzonych materiałów.

    Rok 2022 to także rozwój stylu modern classic oraz art deco, czyli wnętrza które wypełnia elegancja, luksus oraz wysokiej jakości materiały.  Aranżacje w tym nurcie charakteryzują się klasycznym wzornictwem, sztukaterią ścienną, welurowymi obiciami w szlachetnych kolorach,  stolikiem z marmuru i złotego metalu oraz wyrafinowanymi dodatkami. Luksus ma wiele odcieni, ale beże, szarości, szmaragdu, butelkowej zieleni, burgund, czerń i metaliczne barwy, które to barwy, które najbardziej podkreślają elegancję i urodę wnętrza. Taka kolorystyka wraz ze szlachetnymi materiałami i wyrafinowanymi formami to sposób na stworzenie tego, co nazywamy luksusową aranżacją!

                               

Jedno możemy stwierdzić – w tegorocznych trendach wnętrzach znajdzie się sporo ciekawych elementów, które mogą zaskoczyć wiele osób.