Opublikowano | Aktualności, Złota Podkowa, Partynice House


Dzielnica Krzyki Partynice jest niezwykle atrakcyjna pod względem rozwoju infrastruktury. Liczne sklepiki, markety, siłownie i centra sportowe to tylko nieliczna część obiektów położonych w tamtej części miasta. Jedną z największych atrakcji jest Wrocławski Tor Wyścigów Konnych, który w najbliższym czasie zostanie unowocześniony i przebudowany.

Wyścigi to atrakcja przyciągająca widzów z całego Wrocławia. Najbliżej na organizowane tam widowiska mają mieszkańcy, położonych naprzeciwko Toru, osiedli Partynice House oraz Złota Podkowa.

Co nowego pojawia się w planach zagospodarowania terenu?

Przede wszystkim tor wyścigowy o szerokości 25 m i długości 2150 m o nawierzchni trawiastej z opcją rozgrywania wyścigów przeszkodowych oraz tor o nawierzchni „all weather” do treningu koni. Oprócz tego tory zostaną oświetlone tak, by możliwa była transmisja wyścigów w HDTV, a 10 stajni wyścigowych, każda z własnym zapleczem i domkiem trenerskim, będą gościć łącznie 240 koni.

Natomiast w części rekreacyjnej stworzone zostaną nowe stajnie gościnne i rekreacyjne, sala rekreacji i hipoterapii o wymiarach 20 x 100, ścieżka biegowa ze stacjami gimnastycznym, czy plac zabaw dla dzieci.

Pojawią się też nowe obiekty, takie jak wydzielona dla publiczności wieża widokowa o wysokości 28,5 m, ambulatorium z salą operacyjną i boksami dla 10 koni, nowe parkingi dla 400 samochodów i 44 koniowozów, hotel z 30 pokojami gościnnymi i wiele innych kompleksów.

 

Wizualizacje graficzne można obejrzeć na stronie biura architektonicznego, odpowiadającego za projekt zmian (tutaj).