Opublikowano | Media o nas


„Kolejne inwestycje we Wrocławiu i pod miastem planuje Rafin Developer. Firma wybuduje i mieszkania, i domy.

W najbliższych dwóch latach mają powstać trzy osiedla spółki Rafin Developer – inwestycja przy ul. Reymonta we Wrocławiu, trzeci etap osiedla Złota Podkowa na Krzykach oraz osiedle domów jednorodzinnych w Iwinach, na granicy z Wrocławiem.

Budowa osiedla przy Reymonta właśnie rusza. Deweloper planuje osiem budynków. Zaprojektowała je Pracownia Projektowa Maćków. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 140 mieszkań o powierzchni od 31 mkw. do 80 mkw. Klienci będą mieli do wyboru mieszkania 1, 2 i 3-pokojowe o zróżnicowanych rozkładach.

– Na rozbudowanych balkonach zaplanowaliśmy komórki lokatorskie. Na osiedlu znajdzie się też ponad 180 miejsc postojowych – zapowiadają przedstawiciele dewelopera.

Jeszcze w tym roku firma ma ruszyć z rozbudową osiedla Złota Podkowa oraz budową 35 parterowych energooszczędnych domów w Iwinach.

– Większa sprzedaż mieszkań w ostatnich kwartałach, coraz mniejsza liczba działek we Wrocławiu oraz stosunkowo dobre warunki do kredytowania zakupu nieruchomości przyczyniły się do naszej decyzji o uruchomieniu kolejnych inwestycji – mówi Piotr Wiak, wiceprezes zarządu ds. handlowych w firmie Rafin. – Staramy się, żeby nasza oferta była zróżnicowana. Oferujemy zarówno mieszkania popularne, jak i lokale o podwyższonym standardzie. Widzimy wzrost zainteresowania inwestycjami w centrum miasta, ze względu na łatwy dostęp do miejskich atrakcji, rozrywek i życia kulturalnego – dodaje.

Firma Rafin działa zarówno na na rynku mieszkaniowym, jak i powierzchni komercyjnych. Jest inwestorem osiedla Złota Podkowa na Krzykach, Dobrego Osiedla na Zakrzowie oraz 12 Miesięcy – domów w zabudowie szeregowej w Iwinach.

W samym centrum Wrocławia, przy ul. Dmowskiego, firma buduje osiedle Kępa Mieszczańska. – W centrum miasta powstanie miejsce, w którym można się będzie odciąć od miejskiego gwaru, wypocząć wśród zieleni, tuż nieopodal rzeki. W najbliższym otoczeniu osiedla planowane są także parki i bulwary nad Odrą, które powstaną na niemal 4 hektarach terenów zielonych – zapowiadają przedstawiciele dewelopera”.

HTTP://WWW.EKONOMIA.RP.PL/ARTYKUL/705505,1202167-NOWE-INWESTYCJE-WE-WROCLAWIU.HTML