Opublikowano | Aktualności


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu, okazali się najlepsi! Spośród wszystkich uczestników zgłoszonych z całej Polski, wygrali najbardziej kreatywną olimpiadę – Destination Imagination. Drugi etap odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Aby móc się tam udać, laureaci otrzymali od Rafin Developer bilety lotnicze i już w poniedziałek 22  maja wylecieli do Atlanty by walczyć o wygraną z najlepszymi uczniami z całego świata.

Olimpiada jest częścią programu Destination Imagination, w którym chodzi o to, by drużyna ćwiczyła swoją kreatywność, rozwijała umiejętność pracy zespołowej oraz twórczego rozwiązywania problemów. nie chodzi tylko o zdobycie wiedzy, ale o naukę pracy zespołowej i myślenia krytycznego.

Zwycięzcy wyzwania naukowego poruszali się w następujących obszarach zainteresowań:
* kryptografia i steganografia , nauka i technologia, opowiadanie historii, umiejętności teatralne, improwizacja, inżynieria mechaniczna

* zarządzanie budżetem ,umiejętność prezentacji,

* zarządzanie projektami , kreatywne i krytyczne myślenie,

* współpraca w drużynie, umiejętności interpersonalne,

* wytrwałość , samokształcenie i umiejętności informatyczne.

Zadania z jakimi przyszło mierzyć się uczniom SP 63 polegały na zbadaniu i zastosowaniu metody kryptografii i steganografii, aby ujawnić sekretne wiadomości. W tym celu zaprojektowany został Gadżet, który okazał się przedmiotem codziennego użytku. W końcowym etapie dzieci musiały stworzyć Zamaskowanego Bohatera i zintegrowali go z Historią, a na końcu stworzyć i zaprezentować dwa Atrybuty Drużyny, ukazujące zainteresowania, umiejętności i mocne strony Drużyny.

 

Serdecznie gratulujemy wygranej w skali całej Polski i trzymamy mocno kciuki, by Drużyna odniosła sukces również w rozgrywkach zorganizowanych w USA. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać młode talenty i czekamy z niecierpliwością na powrót małej reprezentacji.