Opublikowano | Media o nas


„W puli nagród Challengera ATP Wrocław Open, który od 16 do 22 lutego 2015 roku zostanie rozegrany w hali Orbita, a w hali AZS odbędą się kwalifikacje, jest 85 tysięcy euro plus tzw. hospitality. Poznaliśmy pierwsze szczegóły, związane z organizacją tej prestiżowej imprezy.

– Cieszę się i jednocześnie dziękuję działaczom Stowarzyszenia Promocji Tenisa Advantage 2100, że tak skutecznie zabiegali o wsparcie miasta, marszałka województwa oraz sponsorów, że znów we Wrocławiu będziemy mogli podziwiać zawodowych tenisistów, a wśród nich Polaków. Żeby młodzież mogła się szkolić musi oglądać najlepszych – mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Jak zauważył włodarz Wrocławia, nie byłoby też turnieju Wrocław Open, gdyby nie pomoc marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

– To będzie okazja nie tylko okazja dla promocji miasta oraz Dolnego Śląska. To będzie także szansa dla młodych tenisistów, którzy będą mogli podziwiać i uczyć się od najlepszych. Co więcej, Challengerowi będzie towarzyszyć turniej dla dzieci, w którym już od 1 stycznia będą rywalizować najmłodsi adepci tenisa na całym Dolnym Śląsku – podkreśla marszałek Cezary Przybylski.

Zarówno prezydent Dutkiewicz, jak i marszałek Przybylski w ciepłych słowach wyrażali się o współpracy dwóch największych samorządów dla reaktywacji tak prestiżowej imprezy w stolicy Dolnego Śląska. Wtórował im tym także prezes Paweł Rojek, którego firmy Rafin Developer i Silfor Polskie Hotele sponsorują turniej (…)’