Opublikowano | Aktualności, Złota Podkowa


Końska dawka emocji powraca na Partynice. W najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, wielkie Otwarcie Sezonu wyścigowego we Wrocławiu. Od godziny 14:15 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych mieszącym się naprzeciwko Osiedla Złota Podkowa, rozpocznie się nowy sezon wyścigowy.

Osiem gonitw, z czego pięć z płotami i przeszkodami, oraz znakomita obsada koni i jeźdźców z Czech i Polski – tak w skrócie przedstawia się program inauguracyjnej niedzieli na Partynicach.

Na starcie głównego wyścigu, przeszkodowej Nagrody Otwarcia Sezonu, stanie 10 koni, z których kilka może później odegrać czołowe role w najważniejszych tegorocznych gonitwach – Crystal Cup i Wielkiej Wrocławskiej Nagrodzie Totalizatora Sportowego. Czwórka z nich to uczestnicy ubiegłorocznej Wielkiej Wrocławskiej: Mimir i Starbuck z Czech oraz reprezentantki polskich stajni –Silver Star oraz Negro Czacza.

W niedzielę na kibiców wrocławskiego hipodromu czekają również dodatkowe atrakcje. Otwarcie Sezonu uświetni uroczysta parada przed trybuną główną. Kilkudziesięciu jeźdźców w tym adepci partynickiej szkółki jeździeckiej oraz zaproszeni do przejazdu w zabytkowej bryczce goście zaprezentują się na murawie w asyście konnej Straży Miejskiej oraz orkiestry policyjnej. Najmłodsi jak zwykle będą mieli okazje do przejażdżki na kucykach Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice. Również z myślą o nich, w strefie animacji dla dzieci, pojawi się karuzela wenecka, wodny zorbing, euro bungee, dmuchane zamki oraz nowe wyścigowe maskotki.

 

Więcej informacji na stronie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych: http://torpartynice.pl/