Opublikowano | Aktualności


Michaił Jużny – to największa gwiazda tegorocznego ATP Wrocław Open 2016. W czwartek 4 lutego 2016, w Kawiarni Europejskiej odbyła się oficjalna konferencja prasowa poprzedzająca turniej, na której przekazano najważniejsze informacje odnośnie wrocławskiego challengera. „Dotrzymaliśmy słowa danego przed rokiem i Wrocław Open obędzie się po raz drugi. Możemy też się umówić za rok, że znów Wrocław będzie mógł cieszyć się z tej prestiżowej imprezy” – mówili zgodnie przedstawiciele władz lokalnych oraz sponsorzy. Wstęp na wszystkie mecze turnieju jest oczywiście bezpłatny.

 

Na pytania licznie zgromadzonych dziennikarzy najważniejszych krajowych i dolnośląskich mediów odpowiadali prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej „Dexpol” Paweł Rojek, Tomasz Szpikowski – prezes zarządu Stowarzyszenia ADVANTAGE 2100, dyrektor turnieju Paweł Jaroch oraz utalentowany Hubert Hurkacz, który kolejny raz zaprezentuje się przed wrocławską publicznością.

Bezapelacyjnie największą gwiazdą turnieju jest Michaił Jużny. 33-letni Rosjanin to bardzo doświadczony zawodnik. W swojej karierze najwyżej sklasyfikowany był na 8 miejscu światowego rankingu ATP. Oprócz 10 wygranych turniejów jego największe osiągnięcia to dwukrotne dotarcie do półfinału wielkoszlemowego US Open. Jużny pokonywał takich zawodników jak aktualny numer jeden na świecie – Novak Djokovic czy Rafael Nadal. Plany wygrania wrocławskiego challengera pokrzyżować będą mogli mu reprezentanci Polski, a wśród nich Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Na zwycięzcę turnieju singlowego ATP Wrocław Open 2016, czeka 110 punktów rankingowych ATP, 12 500 tysięcy euro oraz wyjątkowa statuetka krasnala tenisisty, odlaną z brązu.

Pełna lista zawodników na stronie www.WroclawOpen.com

Wrocławski challenger to nie tylko turniej zawodowców, towarzyszyć mu będzie Turniej Dziecięcy Tenisa Wrocław Open 2016. Wystąpią w nim młodzi adepci tenisa w wieku do 10 i 12 lat. Turnieje eliminacyjne będą odbywać się w dniach 13-14 lutego na terenie całego Dolnego Śląska, natomiast finały rozegrane zostaną na kortach AZS -20 lutego. Najlepsi młodzi tenisiści będą mogli poczuć się jak zawodowcy, gdyż dekoracja zwycięzców odbędzie się 21 lutego, w hali Orbita pomiędzy dwoma meczami finałowymi.

Rafin Developer obok Silfor, miasta Wrocław i Plus GSM jest głównym sponsorem tegorocznej edycji ATP Wrocław Open 2016.

 

Media o turnieju:

Onet.pl

Rzeczpospolita

Gazeta Wrocławska 

Polsat Sport 

Radio Wrocław 

Portal Tenisowy

WP SportoweFakty