Opublikowano | Media o nas


„Kępa skutecznie przyciągnęła inwestorów. Widać to już teraz, na chwilę przed ukończeniem prac w nowo powstałych budynkach przy ul. Dmowskiego i Kurkowej.

Według miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego Kępa Mieszczańska liczy 24 działki o łącznej powierzchni 10 ha. Większość z nich usytuowana jest nad Odrą, w samym centrum Wrocławia. Jeszcze do 2013 roku za mniejszą trzeba było zapłacić 4 mln 900 tys. złotych a za największą 17 mln 400 tys. złotych. Planiści jednoznacznie określili, że jest to świetne miejsca dla wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego, skwerów, parków, nadrzecznych bulwarów, portów pasażerskich, marin, obiektów prowadzących działalność kulturalną, kongresową i konferencyjną.

Kępa skutecznie przyciągnęła inwestorów. Widać to już teraz, na chwilę przed ukończeniem prac w nowo powstałych budynkach przy ul. Dmowskiego i Kurkowej. W 2015 roku inwestor, czyli Rafin Developer odda do użytku osiedle przy ul. Dmowskiego składające się z trzech budynków. W ofercie dostępnych jest 110 mieszkań o powierzchni od 25 do 88 metrów kwadratowych. Nie są to apartamenty, choć wszystkie można określić jako mieszkania o podwyższonym standardzie. Właśnie na tego rodzaju zabudowę jest największy popyt. Do dyspozycji lokatorów będą podziemne parkingi, komórki, balkony, tarasy, przestrzeń hadlowo-usługowa i tereny zielone (…)”

HTTP://ARAW.PL/ARTYKULY/8571/INWESTORZY-ZMIENIAJA-OBLICZE-WROCLAWSKIEJ-KEPY-MIESZCZANSKIEJ