Opublikowano | Media o nas


(…) Piotr Wiak, wiceprezes zarządu ds. handlowych Rafin, zauważa, że pod koniec roku trend kupowania mieszkań w celach inwestycyjnych jeszcze się zwiększył. – Magazynowanie środków na lokatach jest nieopłacalne – mówi. – Największym powodzeniem cieszą się małe lokale w centrum, w bliskiej odległości od komunikacji, z dostępem do terenów zielonych – wskazuje. – Najistotniejsza dla inwestora jest dobra lokalizacja – bierze górę nawet nad ceną. Zakup mieszkania, z którego wynajmem inwestor będzie miał problem, nie pozwoli na szybki zwrotu kapitału – dodaje.

We wrocławskiej inwestycji Kępa Mieszczańska na zielonej wyspie, w odległości pięciu minut piechotą od pl. Jana Pawła II, największą popularnością cieszyły się kawalerki. – Inwestorzy niejednokrotnie decydują się na zakup dwóch i więcej małych mieszkań na osiedlu, wiedząc, że inwestycja szybko się zwróci – mówi wiceprezes Rafina.

Podkreśla, że to centrum miasta zapewnia możliwość zaspokojenia wszystkich potrzeb bez długich podróży. – Wrocław jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast. Mieszkanie w centrum pozwala na zyskanie kilku godzin, jakie mieszkańcy obrzeży tracą codziennie na podróże do i z miejsca pracy – mówi Wiak. – Grunty w centrum są też droższe, więc miejsce nie straci na wartości. (…)

Czytaj całość naHTTP://WWW.ZW.COM.PL/ARTYKUL/668537.HTML?PRINT=TAK