Opublikowano | Aktualności


6 października – w Światowy Dzień Mieszkalnictwa odbył się doroczny Kongres Mieszkaniowy we Wrocławiu. Spotkanie ekspertów, którzy mają jeden wspólny cel – tworzenie spójnej i wygodnej tkanki miejskiej. Podczas kongresu wymieniali się swoimi doświadczeniami przedstawiciele każdej ze stron branży – teoretycy, architekci i deweloperzy.

 

Wśród uczestników dyskusji znalazł się również Pan Maciej Hawrylak – architekt i członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz architekt strefy sportowo – rekreacyjnej na osiedlu Partynice House. Podczas debaty „Design i Architektura jako przewaga marketingowa” poruszane była tematyka ideowego podejścia do tworzenia przestrzeni mieszkalnej. Prelegenci zwracali uwagę, jak ważna w projektowaniu powierzchni jest dbałość nie tylko o tzw. PUM (powierzchnia użytkowa mieszkania), którego sprzedaż generuje rzeczywisty zysk dla dewelopera. Z uznaniem potraktowani zostali deweloperzy, którzy projektując przestrzeń, pamiętają o strefach sportowych, czy rekreacyjnych dla mieszkańców. To właśnie dzięki tym strefom, mogą oni poczuć się JAK W DOMU. Są one miejscem spotkań, wzajemnych interakcji. Przecież tam, gdzie nie ma tego elementu identyfikacyjnego dla mieszkańców, muszą oni się spotykać w punktach użytkowych . Jako przykład przedstawiono obszary wiejskie, gdzie mieszkańcy spotykają się pod sklepem, czy na przystanku autobusowym. O ile milej jest umówić się z przyjaciółmi, czy sąsiadami na osiedlowym boisku, outdoor fitness, czy przy fontannie.
Deweloperzy, którzy tworzą tego typu przestrzenie dla mieszkańców, reprezentują nowy trend w mieszkalnictwie – dbałość nie tylko o zysk, ale także o komfort, wygodę i elegancję tworzonych osiedli.