Opublikowano | Aktualności


Fragment artykułu wroclaw.pl

Szczelnie ogrodzony i zasłonięty rusztowaniami a w środku powoli widać już jak będzie wyglądał słynny Hotel Grand we Wrocławiu. Z pietyzmem wykonywane są ornamenty, sztukaterie. Gotowy jest już nawet jeden z hotelowych apartamentów. Zobacz zdjęcia z 20 stycznia 2023 r.

 

Trwa rewitalizacja słynnego hotelu Grand przy ul. Piłsudskiego. Już odbudowano mury i ściany hotelu, a na gmach wróciła historyczna wieża. Inwestycja ma być gotowa w 2024 r. Zobaczcie zdjęcia zrobione w piątek, 20 stycznia 2023 r. w środku remontowanego Granda.

 

 

Z jednej strony ul. Kołłątaja – Hotel Piast, z drugiej – Hotel Grand. Na każdym z budynków narożne wieże. Tak było przed II wojną światową i tak już jest teraz.

 

,,Dwie wieże na hotelach Piast i Grand tworzyły reprezentacyjną tzw. bramę do miasta, która prowadziła do Rynku. W trakcie wojny wieża na Grandzie została zniszczona, obecnie jest już prawie na ukończeniu” – Piotr Wiak, wiceprezes zarządu ds. handlowych Rafin Developer Sp. z o.o.

Hotel Grand odradza się Feniks z popiołu: ornamenty i sztukateria

 

Kolejnym istotnym elementem w remoncie Hotelu Grand jest sztukateria oraz ornamenty, które wracają na swoje stare miejsca.

 

 

Powtarzające się ornamenty o trapezowym kształcie zdobią opaski okien. Natomiast sztukateria znajduje się na zabytkowej fasadzie, na której odtworzono zdobienia i fakturę elementów. Na piaskowcu są różne ornamenty i zdobienia, które z pietyzmem zostały odrestaurowane i odpowiednio zakonserwowane. Kolejnym ręcznie robionym elementem dla inwestycji Hotel Grand są drewniane podkonstrukcje więźby zadaszenia wykuszy elewacji od strony Piłsudskiego – wylicza przedstawiciel inwestora.

 

Hotel Grand – tak będą wyglądać hotelowe apartamenty

 

W środku remontowanego Hotelu Grand można już zobaczyć jak będą wyglądać hotelowe apartamenty, ponieważ gotowy już jest pokój wzorcowy, który został zaakceptowany przez międzynarodową sieć Accor.

 

 

Przy tworzeniu pokoju wzorcowego oprócz utrzymania wymaganych standardów, staraliśmy się aby miejsce to pozostało w pamięci gości. Pokój jest więc przytulny i komfortowy, a do tego funkcjonalny. Wygodne fotele i kanapy oraz łóżko pozwolą na spokojny odpoczynek. Pojemne szafy, różnorodne oświetlenie każdej sfery, jasna łazienka w nowoczesnym stylu to tylko kilka z atutów przygotowanych dla gości. Dołożyliśmy wszelkich starań aby goście mogli pójść spać nawet w słoneczny dzień, dlatego przy zasłoniętych oknach w pokoju panuje całkowita ciemność. Pokoje są wysokie co wpływa na poczucie przestrzeni – wylicza Piotr Wiak.

 

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ