Opublikowano | Aktualności


Firma Rafin, jeden z największych dolnośląskich deweloperów, obniżyła ceny domów na Osiedlu 12 miesięcy w Iwinach pod Wrocławiem. Domy o powierzchni ponad 170 mkw., wzorowane na soft loftach, można teraz nabyć już za 481 tys.

Nowoczesne osiedle, położone 15 minut od Centrum Wrocławia, składa się z 12 jednorodzinnych domów, wybudowanych z wysokiej jakości, ekologicznych materiałów. Każdy z domów posiada przestronny taras, własny ogród o wielkości od 346 do 433 m2 oraz garaż. Ciekawe rozwiązania architektoniczne budynków są efektem połączenia cech typowych dla lokali utrzymanych w surowej, postindustrialnej konwencji z wzorami zaczerpniętymi z tradycyjnej zabudowy. Drewno przenika się ze szkłem, elementy w ciepłych kolorach z chłodnymi, metalicznymi odcieniami dachów i elewacji.

Wrocławskie soft lofty są idealny rozwiązaniem dla wszystkich, którym podoba się modernistyczna koncepcja budownictwa i nowoczesny charakter przestrzeni, ale którzy nie chcą za mieszkanie przepłacać tylko po to, żeby mieć loft. O ile tradycyjne lofty, czyli dawne industrialne obiekty zaadaptowane na mieszkania, często są bardzo drogie i nie każdemu odpowiada mieszkanie w przestrzeni pofabrycznej soft lofty – są lżejsze, tańsze i nowe. Osiedle 12 Miesięcy nawiązuje do budynków postindustrialnych – uwagę zwracają zwłaszcza wysokie sufity i przeszklenia – jednak domy są tu wybudowane od podstaw, a nie rewitalizowane, jak w przypadku tzw. hard loftów. Szklane ściany domów od strony ogrodów, potęgują poczucie wolności i umożliwiają przenikanie do ich wnętrza maksymalnej ilości naturalnego światła. Modernistyczne, ale nie surowe, tworzące zamkniętą przestrzeń, ale nie ograniczające uczucia wolności mieszkańców – domy w Iwinach oferują przestrzeń, którą można zaprojektować zgodnie z własnym pomysłem.

Deweloper oferuje trzy standardy budynków do wyboru, przy czym wersja do wykończenia – bez ścian działowych, daje największe możliwości samodzielnej aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Pozostałe dwie opcje przeznaczone są dla osób, które np. z braku wolnego czasu, wolą pozostawić projektowanie i planowanie układu poszczególnych pomieszczeń specjalistom.