Opublikowano | Media o nas


Wroclaw.pl pisze o nas:

Wrocław latem ożywa. W mieście odbywają się liczne festiwale i eventy, które przyciągają nie tylko turystów, ale również mieszkańców. Już niemal każda dzielnica może pochwalić się własnymi atrakcjami, które sprawiają, że wakacje w mieście mogą być bardzo udane. Dziś podpowiadamy, co można robić na Partynicach.

– Z pewnością ciepłe miesiące to czas, kiedy z przyjemnością odpoczywamy na łonie natury – mówi mieszkanka Osiedla Złota Podkowa, która chwali sobie fakt, że mieszka na Partynicach i niemal każdą wolną chwilę spędza z dzieckiem w Parku Południowym. – Mamy kupiony specjalny zestaw piknikowy i często także spotykamy się ze znajomymi w tym samym miejscu, pod jednym z najstarszych w parku drzew. Dzieci bawią się wspólnie, a my rozmawiamy i cieszymy się słoneczną pogodą. Czasem gramy w bule, bowiem właśnie w tym parku odbywają się zawody gry w bule.

Park Południowy zaliczany jest do parków krajobrazowych o dużych walorach kompozycyjnych. Został on stworzony w XIX wieku, a w jego centrum znajduje się piękny staw. Niemało tu polan, zadbanych kwietników i alejek spacerowych. Równie dużą popularnością, wśród mieszkańców Patrynic, cieszy się Wrocławski Tor Wyścigów Konnych. Uwagę przyciągają zwłaszcza zachowane historyczne drewniane trybuny oraz tzw. pawilon herbaciany, oba z 1907 r.Przepiękne zielone tereny to wymarzone miejsce na długie spacery, ale też oczywiście szkolenie swoich umiejętności jeździeckich. W ofercie m.in. nauka jazdy dla dzieci, dla dorosłych, zajęcia dydaktyczne, joga dla jeźdźców czy półkolonie dla dzieci. Mieszkańcy okolicznych osiedli chętnie biorą udział w imprezach okolicznościowych i integracyjnych.

Gdy pogoda nie dopisuje można skorzystać z oferty aquaparku przy ul. Borowskiej. Dzieci najczęściej zainteresowane są zabawą na basenach rekreacyjnych, dorośli natomiast częściej korzystają z basenu sportowego oraz saunarium. Rozbudowany kompleks basenów o różnej głębokości i temperaturze, pełen jest atrakcji, znajdziemy tu: zjeżdżalnie, jacuzzi, basen z falą, „leniwą rzeką” i baseny zewnętrzne. Specjalnie dla najmłodszych wydzielono część rodzinną z brodzikiem i zjeżdżalnią. Na terenie obiektu znajduje się też restauracja oraz fitness.

W ostatnich latach można zauważyć intensywny rozwój Patrynic. Wynika to z wielu czynników m.in. z atrakcyjnego usytuowania terenu, planu długofalowego rozwoju dzielnicy uchwalonego przez miasto, jak również przyjaznej, urozmaiconej architektury, która sprawia, że jest to dobre miejsce nie tylko do odpoczynku, ale również do życia. Tutaj położone jest osiedle Złota Podkowa firmy Rafin – 1 min od Alei Karkonoskiej. Wyróżnia się ono dużą ilością zieleni – na terenie osiedla znajdują się ścieżki spacerowe, alejki i plac zabaw dla dzieci. Mieszkańcy mogą cieszyć się zielonymi ogródkami i trasami, a planowana rozbudowa osiedla będzie realizowana w zgodzie z dotychczasową filozofią – jak najwięcej zieleni, czego próżno szukać w pozostałej części Partynic. Główne atuty Złotej Podkowy to: wyjątkowo rekreacyjne otoczenie, malownicza architektura oraz pełna infrastruktura w postaci dróg, chodników, placów zabaw i mini parku. Obecnie, w ramach promocji, można kupić mieszkanie już za 5181 zł (55 mkw., w ramach programu MDM), a dla tych, którzy posiadają większe rodziny Rafin proponuje mieszkanie 3 pokojowe w cenie już od 5350 zł za mkw. Osiedle otoczone jest hektarami terenów zielonych. W pobliżu znajdują się Wrocławski Tor Wyścigów Konnych, nieopodal – Park Kleciński oraz Park Południowy. Na spragnionych aktywności w okolicy czekają liczne trasy rowerowe i spacerowe, boiska, siłownie, kluby fitness, korty do gry w tenisa, squasha, czy badmintona. Wkrótce powstanie nowe centrum basenowe w Ślęzy, a na Bielanach – kino Helios.

Kliknij, jeśli chcesz zobaczyć osiedle.

Umiejętne wykorzystanie środków z Unii Europejskiej przez Gminę Wrocław bardzo pozytywnie wpłynęło na poprawę infrastruktury w tej części Krzyków. Za sprawą bliskości głównych arterii Wrocławia, mieszkańcy Patrynic mają zaledwie 7 km do wrocławskiego Rynku. Dzięki budowie AOW mogą swobodnie korzystać z głównych arterii miejskich, takich jak Aleja Karkonoska czy ulica Ślężna. To właśnie ostatnia dekada okazała się być czasem wyjątkowo dynamicznego rozwoju dla wrocławskich Partynic, które stają się wymarzonym miejscem do życia.

Więcej informacji:

http://www.wroclaw.pl/dlaczego-warto-zamieszkac-na-partynicach