Opublikowano | Media o nas


W każdym mieście są miejsca, w których firmy budują na potęgę.

„Także we Wrocławiu firmy deweloperskie mają swoje ulubione adresy. – Miasto prężnie się rozwija nie tylko pod względem biznesowym, kulturalnym, ale też inwestycyjnym. Młodzi ludzie przyjeżdżający do Wrocławia na studia często chcą tu zostać, więc zaczynają szukać własnego mieszkania – opowiada Piotr Wiak, wiceprezes zarządu ds. handlowych w firmie Rafin. – Wielkie znaczenie ma lokalizacja inwestycji – nie ukrywa.

Niesłabnącą popularnością cieszy się wrocławskie centrum. – Ze względu na liczne atrakcje – zabytkowy Rynek, tereny nad Odrą i rozwiniętą infrastrukturę – to doskonała oferta dla aktywnych, którzy chcą korzystać z miejskiej oferty, jak teatry, galerie, kina – wylicza Piotr Wiak. – W centrum miasta jest też Kępa Mieszczańska – wyspa, która została na nowo odkryta i która odzyskuje dawną świetność. Mają tu powstawać nie tylko budynki mieszkalne. Ważne jest także zagospodarowanie tego terenu zielenią – podkreśla. Dodaje, że mieszkańcy Kępy będą mogli korzystać m.in. z mariny, bulwarów, tras spacerowych i rowerowych. Według wiceprezesa spółki Rafin rzeka w mieście to ogromne możliwości kształtowania kompozycji i krajobrazu. – Wykorzystanie jej potencjału sprawi, że Wrocław zyska nowy, wyjątkowy teren reprezentacyjny – mówi Wiak.

Deweloperzy z Wrocławia chętnie budują także w dzielnicy Krzyki. – To miejsce na południu miasta ze względu na rozległe tereny zielone i liczne rozrywki dla rodzin z dziećmi jest postrzegane jako bezpieczna i komfortowa przestrzeń do życia – tłumaczy Piotr Wiak. – Na atrakcyjności zyskują też grunty na północy miasta – w dzielnicy Psie Pole – ze względu na atrakcyjną cenę i rewitalizację tego terenu, który z każdym rokiem staje się coraz ciekawszy dla przyszłych mieszkańców (…)

Zyskowne apartamenty

„Piotr Wiak zwraca uwagę, że największy zwrot z inwestycji deweloperzy osiągają w prestiżowych miejscach. – Najbardziej zyskowne są apartamenty, choć najtrudniej je sprzedać. To oferta skierowana do wąskiej grupy klientów – tłumaczy wiceprezes spółki Rafin. Dodaje, że wysokość marży zależy od lokalizacji, standardu wykończenia, dodatkowych udogodnień oferowanych w inwestycji. Ważne, czy osiedle jest strzeżone, czy jest na nim np. siłownia.

– Istotne są także: liczba mieszkań w inwestycji, ich rozkład, usługi w najbliższym otoczeniu, warunki finansowania – wylicza wiceprezes. – Przyjmowane na rynku marże wahają się od 8 do 18 proc. Dobry deweloper ma w portfelu inwestycje skierowane do różnych grup klientów i operuje marżami na każdym z poziomów – twierdzi (…)”

„Z kolei firma Rafin realizuje wiele projektów – od mieszkaniowych po komercyjne. Na Wrocławskich Krzykach deweloper buduje osiedle Złota Podkowa, a na Zakrzowie – Dobre Osiedle. Na granicy z Wrocławiem, w Iwinach, powstaje zaś osiedle domów 12 Miesięcy.

Sztandarową inwestycją spółki Rafin jest osiedle Kępa Mieszczańska. – W centrum miasta powstanie miejsce, w którym można się odciąć od miejskiego gwaru, wypocząć wśród zieleni, nieopodal rzeki – zachęca Piotr Wiak”.

HTTP://WWW4.RP.PL/BUDOWA-I-REMONT/307279917-DEWELOPERZY-LUBIA-PRESTIZOWE-MIEJSCA.HTML