Opublikowano


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu, okazali się najlepsi! Spośród wszystkich uczestników zgłoszonych z całej Polski, wygrali najbardziej kreatywną olimpiadę – Destination Imagination. Drugi etap odbył się w Stanach Zjednoczonych. Aby móc się tam udać, laureaci otrzymali od Rafin Developer bilety lotnicze i już w poniedziałek 22 maja wylecieli do Atlanty, by walczyć o wygraną z najlepszymi uczniami z całego świata.

Ostateczne miejsce, które zajęła drużyna to 20 na 68 startujących. Sądzimy, że to bardzo dobry wynik i serdecznie im gratulujemy!

Olimpiada jest częścią programu Destination Imagination, w którym chodzi o to, by drużyna ćwiczyła swoją kreatywność, rozwijała umiejętność pracy zespołowej oraz twórczego rozwiązywania problemów. Nie chodzi tylko o zdobycie wiedzy, ale o naukę pracy zespołowej i myślenia krytycznego.

Zwycięzcy wyzwania naukowego poruszali się w następujących obszarach zainteresowań:
* kryptografia i steganografia, nauka i technologia, opowiadanie historii, umiejętności teatralne, improwizacja, inżynieria mechaniczna.

* zarządzanie budżetem, umiejętność prezentacji,

* zarządzanie projektami, kreatywne i krytyczne myślenie,

* współpraca w drużynie, umiejętności interpersonalne,

* wytrwałość, samokształcenie i umiejętności informatyczne.

Zadania, z jakimi przyszło mierzyć się uczniom SP 63, polegały na zbadaniu i zastosowaniu metody kryptografii i steganografii, aby ujawnić sekretne wiadomości. W tym celu zaprojektowany został Gadżet, który okazał się przedmiotem codziennego użytku. W końcowym etapie dzieci musiały stworzyć Zamaskowanego Bohatera i zintegrowali go z Historią, a na końcu stworzyć i zaprezentować dwa Atrybuty Drużyny, ukazujące zainteresowania, umiejętności i mocne strony Drużyny.

Serdecznie gratulujemy wygranej w skali całej Polski i gratulujemy wyniku, jaki Drużyna odniosła w rozgrywkach zorganizowanych w USA. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać młode talenty i życzymy dalszych sukcesów małej reprezentacji.