Opublikowano


Międzynarodowy Zawodowy Turniej Tenisa Mężczyzn Wrocław Open już na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń sportowych sponsorowanych przez Rafin Developer. To dzięki wsparciu sponsorów (obok Rafin także Miasto Wrocław, Dolny Śląsk, KGHM Polska Miedź, Mercedes Benz, Eurobank) już od trzech lat turniej jest bezpłatny dla publiczności Wrocławia. Dzięki temu bite są kolejne rekordy popularności: Międzynarodowa Nagroda dla Challengera z największą widownią, czy pobity rekord Hali Orbita na meczu finałowym, w którym zagrali Polak Michał Przysiężny i Austriak Jurgen Melzer.

Na przełomie lutego i marca (27.02  – 05.03.2017 r.) Wrocław zamienił się w tenisową stolicę Polski. Na kortach Hali Orbita zagrały takie gwiazdy jak Austriak Jurgen Melzer, który ma na swoim koncie bycie 8 rakietą na świecie i zwycięzcą Wimbledonu ‘2011 i US open ‘2011, Jerzy Janowicz, który zarobił na tenisowych kortach ponad 3,5 mln dolarów, czy też Paul Henri Mathieu – niegdyś 12 miejsce w światowym rankingu ATP. Polska była dumnie reprezentowana także przez Wrocławianina Hurberta Hurkacza i co najważniejsze – Michała Przysiężnego, który w finale starł się z Jurgenem Melzerem, a w całym turnieju miał największą liczbę asów serwisowych, bo aż 90.

Po trudnych zmaganiach z Michałem Przysiężnym zwycięzcą turnieju został Austriak Jurgen Melzer, otrzymując nagrodę główną w wysokości 12 250 Euro (cała pula nagród to 85 000 Euro) i 110 punktów do rankingu ATP, dzięki czemu podskoczył o 46 pozycji w rankingu. Mecz pobił rekord frekwencji Hali Orbita, na której pojawiło się nawet więcej chętnych niż 3000 miejsc, które zapewnia obiekt. W całym turnieju pobito kolejny rekord frekwencji – Aż 20 tysięcy widzów podziwiało  tenisowe zmagania.

Rafin Developer angażuje się w rozmaite projekty sportowe i kulturalne, dzięki czemu staramy się wpływać na rozwój społeczności lokalnej i wspieramy zdrowy tryb życia.

Jaki mówi Wiceprezes ds. Handlowych Piotr Wiak:

„Rafin Developer angażuje się budowanie tkanki miejskiej nie tylko przez ciekawe i przyjazne mieszkańcom projekty architektoniczne w najlepszych lokalizacjach. Wierzymy, że jako deweloper mamy misję dbania również o otoczenie naszych inwestycji i lokalną społeczność. W imię realizacji tego założenia wspieramy wiele projektów z zakresu sportu, kultury, czy nauki. Już po raz trzeci jesteśmy sponsorem głównym Wrocław Open i widzimy, że cieszy się on wśród mieszkańców coraz większą popularnością” i dodaje „Jesteśmy stąd, Wrocław to nasze miasto, więc naturalnym jest, że staramy się dbać o jego mieszkańców.”

 

SPONSORZY TURNIEJU

Kliknij, aby zobaczyć ich wszystkich

 

MEDIA O TURNIEJU:

(Wybierz i kliknij w nazwę by zobaczyć całość)

Onet:Wrocław Open: turniej z udziałem Jerzego Janowicza coraz bliżej

Onet: ” W sobotę startuje turniej eliminacyjny challengera ATP Wrocław Open 2017

Polsat:Michał Przysiężny zagra z „dziką kartą”

Polsat Sport: Prezydent Rafał Dutkiewicz o turnieju

Polski Tenis:Wrocław Open zostanie rozegrany w dniach 25 lutego-5 marca. Zwycięzca otrzyma 110 punktów, 12250 euro i statuetkę krasnala-tenisisty.”

Echo24 VIDEO:Ten turniej będzie promował miasto Wrocław i województwo dolnośląskie, jest więc na prawdę co oglądać„.

Sport Game VIDEOTurniej to nie tylko sportowe wydarzenie dla regionu, ale także olbrzymie emocje”.

 

 

MEDIA O FINALE TURNIEJU:

Strona www WROCŁAW OPEN2017: Finał: Jurgen Melzer vs Michał Przysiężny 6:4, 6:3 (link)

ONET: Ponad trzy tysiące widzów oglądało finał Wrocław Open 2017 (link)

Sport Game: Finał Wrocław Open VIDEO (link)

 

Zapraszamy również na OFICJALNĄ STRONĘ WROCŁAW OPEN 2017 (tutaj), gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o turnieju.