Opublikowano


Rafin Developer kolejny raz sponsorem głównym ATP Wrocław Open 2016
Już po raz drugi Rafin Developer, jeden z największych deweloperów na Dolnym Śląsku, został sponsorem zawodowego turnieju tenisowego Wrocław Open. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu, przy współpracy z takimi markami jak miasto Wrocław, Plus, Silfor, Tauron czy Mercedes to ważne wydarzenie sportowe, na stałe wróciło do Wrocławia.

Turniej, który odbywał się w dniach 15-21 lutego 2016 roku, w Hali Orbita oraz na kortach AZS zgromadził na trybunach tysiące sympatyków tenisa, dostarczając im codziennie wielu niesamowitych sportowych emocji. Transmisję z decydujących meczów półfinałowych i finałowych przeprowadziła największa sportowa stacja telewizyjna w kraju – Polsat Sport.

Media o turnieju:

Onet.pl   Rzeczpospolita   Gazeta Wrocławska    Polsat Sport    Radio Wrocław    Portal Tenisowy   SportGame   WP SportoweFakty

W wielkim finale turnieju singlowego, Marco Chiudinelli pokonał Jana Hernycha 6-3, 7-6 a ten pojedynek w Hali Orbita oglądało ponad 2,5 tysiąca kibiców! „Czasem się zdarza, że grając w challengerach, ogląda nas dziesięć osób, dlatego jestem zaskoczony i bardzo szczęśliwy, że tylu kibiców dziś nas dopingowało” – podkreślił na konferencji prasowej zwycięzca.

Turniej tradycyjnie poprzedziła oficjalna konferencja prasowa, która odbyła się w czwartek 4 lutego 2016, w Kawiarni Europejskiej, mieszczącej się w Hotelu Europejskim, oficjalnym hotelem turnieju. Podczas niej przekazano najważniejsze informacje odnośnie wrocławskiego challengera. „Dotrzymaliśmy słowa danego przed rokiem i Wrocław Open obędzie się po raz drugi. Możemy też się umówić za rok, że znów Wrocław będzie mógł cieszyć się z tej prestiżowej imprezy” – mówili zgodnie przedstawiciele władz lokalnych oraz sponsorzy. Na pytania licznie zgromadzonych dziennikarzy najważniejszych krajowych i dolnośląskich mediów odpowiadali prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Dexpol Paweł Rojek, Tomasz Szpikowski – prezes zarządu Stowarzyszenia ADVANTAGE 2100, dyrektor turnieju Paweł Jaroch oraz utalentowany Hubert Hurkacz.

Sponsorzy ATP Wrocław Open 2016

Piotr Wiak, Wiceprezes Zarządu ds. handlowych Rafin: „Cieszy nas fakt, że tenis zyskuje coraz szersze grono odbiorców. Ponad 10 tys. osób na trybunach Hali Orbita w trakcie trwania turnieju to doskonały wynik frekwencyjny. Dziękujemy wrocławianom, że skorzystali z zaproszenia do przeżywania wspaniałych emocji, jakie daje tenis. Wartości takie jak kultura i inteligencja w połączeniu z dynamiką i precyzją to te, z którymi warto się identyfikować. Na każdej płaszczyźnie. Uważamy działania społecznie zaangażowane za ważny wymiar prowadzenia biznesu. Dlatego też chcemy wspierać rozwój społeczności lokalnej, podnosząc poziom życia wrocławian i oferując wyrafinowaną ofertę kulturalno-rozrywkową”.